O mnie

Psycholog Katarzyna Czekierda

Katarzyna Czekierda jest psychologiem i psychoterapeutą, autorką publikacji naukowych, wykładowcą akademickim i członkiem międzynarodowych organizacji psychologicznych. Ma opinię skutecznego i empatycznego terapeuty, kierującego się wysokimi standardami pracy.

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu (specjalność psychologia kliniczna) i Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczestniczka całościowego kursu psychoterapii w podejściu systemowym Fundacji Na Szlaku oraz Zakładu Terapii Rodzin Collegium Medicum w Krakowie. Absolwentka wielu krajowych i międzynarodowych kursów, szkoleń oraz Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich przy Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Doświadczenie terapeutyczne Pani psycholog notuje od 2001 roku. Zdobywała je pracując m.in. na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jest wykładowcą akademickim Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Zawodowo związana również z Centrum Badań Stosowanych nad Zdrowiem i Zachowaniami Zdrowotnymi (CAREBEH) przy Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest członkiem European Health Psychology Society, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów.
Zapraszam do kontaktu: Wrocław 609 235 077

Katarzyna Czekierda - Psycholog

Psycholog we Wrocławiu oferuje terpaie indywidualne, dla par, grupy dla dzieci i konsultacje

 

Tradycje, w których ludzie zostali wychowani, wpływają na ich zachowanie, niezależnie od tego, czy są tego świadomi, czy nie. Kiedy w życiu napotykają przeszkody, przychodzą trudne doświadczenia emocjonalne, mają tendencję do rozwiązywania takich problemów za jednym zamachem, nawet kosztem ogromnego wysiłku. Jeśli sytuacji nie da się rozwiązać samodzielnie, dzielą się nią z krewnymi i przyjaciółmi a czasem zupełnie obcymi ludźmi. Przynosi to pewną ulgę, ale najczęściej nie prowadzi do rozwiązania sytuacji.

 

W najważniejszych i najtrudniejszych dla życia sprawach warto, zwrócić się do profesjonalisty. W takich przypadkach skorzystanie z pomocy psychologa we Wrocławiu będzie najbardziej właściwą decyzją. Dobry terapeuta pomoże rozwiązać najbardziej złożone problemy, odblokować potencjał oraz znaleźć harmonię i równowagę życia.

 

Terapeuta od problemów ludzkiej duszy to psycholog – Wrocław

 

Relacja terapeutyczna rozpoczyna się od nawiązania kontaktu emocjonalnego i zdobycia zaufania pacjenta, zapewniając stopniowo rozwijający się proces jego otwierania się. Przejawy uczestnictwa i szacunku, konsekwentne wykazywanie przez terapeutę umiejętności słyszenia najważniejszej rzeczy i reagowania na emocje i ból. A także wyrażanie zrozumienia, które poszerza i pogłębia wizję pacjenta, wszystko to pozwala sformułować główny problem, zobaczyć go w kontekście sytuacji życiowej osoby i historii życia. A tym samym przechodząc od wstępnych konsultacji do procesu psychoterapii.

 

Dzięki wymianie emocjonalnej podczas wstępnych konsultacji i zrozumieniu przyczyn, które doprowadziły pacjenta do gabinetu psychologa, jego zainteresowanie i motywacja do poddania się psychoterapii krystalizują się. Pacjent przystępuje do konsultacji ze swoją historią, która wyraża zarówno jego ból, jak i chroni jego zranioną samoocenę, więc historia, którą opowiada jednocześnie, ujawnia coś i ukrywa.

 

Innymi słowy, historia pacjenta o różnym stopniu otwartości wyraża ból emocjonalny, wewnętrzny konflikt, dylemat moralny oraz oczekiwanie specjalnej reakcji ze strony psychologa. Psycholog we Wrocławiu, spotykając się z klientem w gabinecie psychoterapii, wnosi także własną historię i doświadczenie życiowe, jak również profesjonalną wiedzę i umiejętności, które determinują jego tożsamość zawodową i osobisty styl, wyznaczają granice kompetencji.

 

Psychoterapia indywidualna – spotkanie „twarzą w twarz” z psychologiem we Wrocławiu

 

Jak często ludzie proszą o pomoc? Nawet w najbliższych stosunkach przyjacielskich i rodzinnych rozmawianie o problemach osobistych powoduje głęboką niezręczność, zmieszanie, a czasem głębokie poczucie wstydu i niewytłumaczalnej winy. Komunikacja z przyjaciółmi, rodziną, wsparcie krewnych jest bardzo ważne. Ale nadchodzi moment, kiedy trzeba przyznać, że wyjście z kryzysu niekończącego się niepokoju i stresu jest możliwe tylko przy udziale i pomocy profesjonalnego psychologa.

 

Poufna rozmowa z empatycznym i uważnym psychologiem we Wrocławiu pomoże rozwiązać wiele istotnych problemów. Indywidualna psychoterapia z psychologiem jest spotkaniem w formie rozmowy, podczas której terapeuta poświęca cały swój czas, uwagę i profesjonalizm na rozwiązanie wewnętrznego konfliktu jednej osoby. Psycholog to nie tylko rozmowa, to twórcza wspólna praca mająca na celu przezwyciężenie przejściowych trudności.

 

Każda osoba ma swoją historię życia, unikalne doświadczenie i światopogląd, styl komunikacji i mechanizmy ochronne, dlatego warto najpierw skorzystać z konsultacji psychologicznej w celu wybrania właściwej i najbardziej efektywnej formy pracy. Psycholog będzie mógł poznać pacjenta, zdiagnozować jego stan i zalecić najlepsze opcje rozwiązania problemów życiowych.

 

Z psychoterapii indywidualnej korzystają osoby mające takie problemy jak:

 

 • Brak kontroli nad swoim zachowaniem, najczęściej ujawniające się w chwilach wzburzenia emocjonalnego
 • Trudności w relacjach z ludźmi w sferze życia osobistego i zawodowego
 • Niemożność zbudowania zadowalającego i trwałego związku partnerskiego         
 • Przykre doświadczenia: odrzucenie, zdrada
 • Traumatyczne przeżycia związane z utratą bliskiej osoby (śmierć) oraz inne trudne doświadczenie
 • Depresja
 • Odczuwanie niskiego poczucia własnej wartości
 • Kryzys emocjonalny wynikający np. z utraty pracy, zmiany miejsca zamieszkania itp.
 • Nieustanne odczuwanie smutku i rezygnacji.

 

Psychoterapia par – jak zrozumieć siebie na wzajem pomoże psycholog we Wrocławiu

 

Relacje z innymi ludźmi są podstawą i treścią życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Ale zdarza się, że najważniejsze relacje z małżonkiem lub partnerem, przestają się układać. I w tej sytuacji wizyta u psychologa jest oznaką odpowiedzialnego podejścia do życia. Rozmowa z psychologiem przywraca harmonię parom dotkniętym kryzysem emocjonalnym.Terapeuta znajduje źródła konfliktu lub ich konsekwencje, określa cel zmian i krok po kroku dąży do nich. Psychoterapia par może opierać się na różnych podejściach psychoterapeutycznych lub łączyć je.

 

Osoby mieszkające na Dolnym Śląsku mogą skorzystać z pomocy doświadczonej Pani psycholog, Wrocław jest miejscem gdzie znajduje się gabinet psychoterapii. Nieświadomie każdy z partnerów odtwarza model relacji rodziców, model komunikacji z dzieciństwa. Aby wyeliminować dysharmonię, psycholog stara się zidentyfikować stereotypy wynikające z przeszłych doświadczeń. Pomoże to partnerom komunikować się w sposób bardziej otwarty i konstruktywny.

 

Terapeuta bada interakcję między partnerami, a także relacje pary z innymi członkami rodziny. Nie zaprzeczając znaczeniu przeszłości, terapeuta koncentruje się na wydarzeniach obecnych, które wpływają na komunikację między partnerami. Z psychoterapii par powinny skorzystać małżonkowie lub partnerzy, który borykają się z długoterminowymi trudnościami, których nie są w stanie samodzielnie pokonać. Może to dotyczyć wszystkich aspektów wspólnego życia: komunikacji, konfliktu, zagrożenia rozwodem.

 

Psychoterapia par przyczyni się do:

 • Poprawy komunikacji
 • Odbudowy zaufania i wzajemnych relacji, które dominowały kiedyś w związku
 • Samodzielnego i spokojnego radzenia sobie z napięciami i konfliktami
 • Okazywania sobie wzajemnego szacunku.

 

Psychoterapia dla dzieci – grupy

 

Doświadczony psycholog we Wrocławiu korzystając z nowoczesnych skutecznych metod i biorąc pod uwagę specyfikę rozwoju zachowania i psychiki każdego dziecka, pomaga budować relacje z dzieckiem, radzić sobie z nim i jego problemami. Metoda psychodramy dziecięcej jest zalecana dzieciom w wieku od 4 do 12 lat i udowodniła swoją skuteczność w pokonywaniu trudności psychicznych i zaburzeń różnego stopnia.

 

Należą do nich:

 • Trudności z przystosowaniem się do przedszkola i szkoły
 • Zachowania agresywne w stosunku do rówieśników i/lub do siebie
 • Przeżywanie rozwodu rodziców
 • Lęki nocne i dzienne, problemy z zasypianiem
 • Brak przyjaciół
 • Nieśmiałość, niepewność i lęk przed porażką
 • Brak inicjatywy i bierność
 • Deficyt uwagi
 • Sprawianie różnych trudności wychowawczych itp.

 

Jest to metoda psychoterapii grupowej dla dzieci, w której dzieci wspólnie tworzą i grają historię, opanowując w ten sposób nowe sposoby interakcji z innymi dziećmi. W takiej grze wśród rówieśników dzieci uczą się realizować swoją wyobraźnię poprzez działania w grze, a nie tylko pasywnie marzyć o czymś, oglądając swoje ulubione postacie w kreskówkach.Tworząc wspólną historię, dzieci rozwijają swoje umiejętności komunikacyjne: zdolność do negocjacji, współpracy, wspólnej zabawy, rozpoznania uczuć i pragnień zarówno własnych, jak i innych uczestników. Psychodrama udowodniła swoją skuteczność w pokonywaniu różnych trudności psychologicznych. Umiejętności zdobyte podczas gry są przenoszone przez dzieci na ich życie.

 

Konsultacja psychologiczna we Wrocławiu

 

Konsultacja z psychologiem we Wrocławiu pomoże podjąć ważne decyzje. Omawiając swoje pragnienia i obawy z terapeutą, można lepiej zrozumieć siebie i innych ludzi oraz zrozumiesz tę sytuację. Psychoterapeuta pomaga zrozumieć swoje uczucia, nawet najbardziej zagmatwane i sprzeczne, oraz zrozumieć, to, czego naprawdę się oczekuje. Pomoc psychologiczna jest konieczna, gdy ktoś czuje się tak przytłoczony, że przeszkadza to w normalnym życiu i pracy. Zwykle dzieje się to w okresach ostrego kryzysu: śmierć bliskiej osoby, separacja, zwolnienie z pracy. Psycholog pomoże zmniejszyć intensywność odczuć i dopiero wtedy zaoferuje refleksję nad tym, co się wydarzyło i dlaczego.

 

Każdy człowiek czuje się bezradny, gdy wydaje mu się, że nie może wpływać na to, co dzieje się w jego życiu. Z pomocą psychologa można zrozumieć, jak coś zmienić, zobaczyć swój wkład w rozwiązywanie problemów. Podczas konsultacji psychologicznej można nauczyć się korzystać z zasobów i umiejętności w nowych, nieoczekiwanych obszarach. Bardzo często, aby poradzić sobie z niepokojem lub innym problemem, po prostu brak jest wystarczającej ilości informacji. Kiedy psycholog podzieli się swoją wiedzą na temat psychiki, pacjent zrozumie, co się dzieje, a jego problem zostanie rozwiązany.

 

Oczywiście kilka spotkań nie zawsze wystarcza do rozwiązania problemu. Jeśli chodzi o długotrwałe problemy, które wpływają na wiele dziedzin życia, potrzebna jest psychoterapia. Na przykład konsultacja pomoże zrozumieć konflikt z szefem, ale nie pomoże poradzić sobie z depresją. Aby pokonać depresję, trzeba będzie pracować dłużej.

 

Podczas konsultacji z psychologiem we Wrocławiu można rozwiązać takie problemy jak:

 • Konflikty w pracy
 • Konflikty w rodzinie
 • Zachowanie impulsywne
 • Zdrada
 • Rozwód
 • Trudności w nawiązaniu i utrzymywaniu relacji interpersonalnych
 • Podejmowanie ważnych decyzji itp.

 

Psychoterapeuta traktuje pacjenta, jako wyjątkową, autonomiczną osobę, której uznaje się i szanuje prawo do swobodnego wyboru, samostanowienia, prawo do własnego życia. Tym bardziej ważne jest uznanie, że wszelkie sugestie lub naciski uniemożliwiają pacjentowi przyjęcie odpowiedzialności i prawidłowe rozwiązanie jego problemów.

Katarzyna Czekierda - Psycholog